Dobry sejf do mieszkania / domu

Wiele osób przechowuje w domu nie tylko duże sumy pieniędzy, ale również kosztowne przedmioty, których bezpieczeństwo przysparza wielu trosk oraz nerwowych sytuacji. Strach przed utratą posiadanych dóbr nie wiąże się wyłączenie z możliwością kradzieży, ale również z ryzykiem wystąpienia pożaru. Coraz częściej osoby borykające się z tego rodzaju obawami decydują się na zakup sejfu, który kilkadziesiąt lat temu był znany jedynie z filmów o tematyce mafijnej, natomiast w chwili obecnej jest dostępny dla każdego. Jeżeli nie jesteśmy pewni, czy jego zakup jest dla nas opłacalny, wówczas warto jest zrobić kalkulację, czy wartość zabezpieczanych rzeczy przekracza koszt urządzenia.

Mały sejf do mieszkania, który jest przeznaczony przede wszystkim do przechowywania gotówki, biżuterii, ważnych dokumentów można kupić w cenie stu pięćdziesięciu złotych, co stanowi wartość wyrobienia nowego paszportu. Możemy więc uznać, iż mały sejf do mieszkania jest inwestycją opłacalną finansowo. Zastanówmy się jednak czy tak naprawdę jest nam potrzebny. Z przeprowadzonych badań wynika, iż kradzieże do których dochodzi są w pięćdziesięciu procentach przypadków dokonywane przez osoby, które same wpuszczamy do domu, mogą to być opiekunki do dzieci, pielęgniarki środowiskowe, ankieterzy, przedstawiciele handlowi oraz wiele innych osób, które podczas chwili naszej nieuwagi potrafią skraść bardzo kosztowne rzeczy.

Drugą sytuacją przemawiającą za zakupem sejfu jest zniszczenie cennych przedmiotów lub dokumentów przez dzieci oraz zwierzęta, które wykorzystują je do zabawy. Tego rodzaju inwestycja jest również korzystna w przypadku gdy w naszej okolicy dochodziło wcześniej do włamań oraz kradzieży.
Jeżeli już zdecydowaliśmy się na zakup, przyszedł czas na wybór odpowiedniego modelu. Na początku musimy określić jakie będzie główne przeznaczenie skrytki, ponieważ do zakupionego sejfu na gotówkę mogą nie zmieścić się stosy wartościowych papierów. Drugim istotnym aspektem jest to, przed czym ma on przede wszystkim chronić, na rynku dostępne są bowiem modele antywłamaniowe, zabezpieczające przed ogniem oraz wysoką temperaturą, a także pełniące obydwie funkcje jednocześnie.

Mały sejf do mieszkania może być zamykany zarówno na klucz, jak i na zamek elektryczny, wyróżnia się również różne klasy odporności na włamanie (od jeden do osiem), decydując się jednak na najwyższą klasę, musimy pamiętać, iż wiąże się ona z bardzo dużym kosztem zakupu sejfu. Ze względu na różnorodność asortymentu dostępnego na rynku każda osoba z powodzeniem może dobrać model odpowiedni do potrzeb oraz posiadanych funduszy.

Navigation