Kategoria: Sejf na broń

Jak wybrać sejf na broń?

W naszym kraju przepisy dotyczące posiadania broni są bardzo rygorystyczne, ale mimo tego niektórym osobom udaje się uzyskać pozwolenie na zakup broni. Mając ją, na pewno należy jednak odpowiednio ją przechowywać. Do tego celu niezbędny okazuje się sejf na broń, który musi spełniać pewne wymogi, głównie te związane z wytrzymałością. Jak go zatem wybrać?

Sejfy muszą posiadać specjalne atesty. Są one gwarancją tego, że produkt będzie prawidłowo spełniać swoje funkcje, czyli odpowiednio zabezpieczy przechowywane w nim przedmioty, w tym przypadku broń. Sejf powinien stanowić skuteczną ochronę przed ewentualną kradzieżą. Musi zabezpieczać broń przed tym, by nie trafiła ona w niepowołane ręce. Wyznacznikiem jego wytrzymałości będzie przyznana mu klasa. Im wyższa ona jest, tym lepiej to świadczy o bezpieczeństwie sejfu. Najlepsze urządzenia tego rodzaju wyposażane są w specjalistyczne technologie, dzięki którym ich otwarcie wymaga zastosowania wielu skomplikowanych technik i zajmuje dużo więcej czasu. Sejf można też zawsze ubezpieczyć. A na pewno warto to zrobić, jeżeli przechowuje się w nim broń i inne przedmioty o wyższej wartości.

Nie tylko klasa jest jednak ważna. Kupując sejf na broń, trzeba też zwrócić uwagę na kilka jego dodatkowych elementów, takich jak wielkość, typ konstrukcji i rodzaj zastosowanego w niej zamka oraz sposób montażu. Rozmiar należy dopasować oczywiście do tego, co będzie przechowywane w sejfie. Trzeba uwzględnić tutaj zarówno wielkość broni, jak i jej ilość. Jeżeli ktoś ma zamiar przechowywać wyłącznie jedną sztukę broni, nie musi też od razu inwestować w cały sejf, gdyż w takim przypadku znakomicie zastąpią go mniejsze i równie funkcjonalne kasetki. Mają one tę zaletę, że na ogół mieszczą się w szufladach i szafkach, dzięki czemu łatwo można je schować i nie trzeba trzymać ich na widoku. Kasetki są też znacznie tańsze od klasycznych sejfów. Warto więc rozważyć ich zakup w przypadku posiadania wyłącznie jednej sztuki broni.

A ile to wszystko kosztuje? Kasetka to koszt niecałych pięciuset złotych. Prawdziwe sejfy z odpowiednimi certyfikatami będą od niej oczywiście znacznie droższe, bo mogą kosztować nawet do kilku tysięcy złotych. Cena uzależniona jest od ich wielkości, jakości i sposobu wykonania. Najwięcej trzeba zapłacić za sejfy o dużych gabarytach, mogące pomieścić nawet do dziesięciu czy kilkunastu sztuk broni. Tego rodzaju sejf na broń będzie już kosztować właśnie te dwa tysiące złotych. Mimo tego inwestycja w niego może się opłacać.

Navigation